Sympatický výkon na Dynamo nestačil, Energie podlehla Pardubicím

Do Karlových Varů přijelo silné Dynamo. Pardubice se ujaly vedení na konci první třetiny, kdy se prosadil Lukáš Radil, tato trefa se později jevila jako vítězná. Energie se snažila svým srdnatým výkonem zkorigovat skóre, ale hosté si už tříbrankový náskok pohlídali.
Tipsport extraliga, 11. kolo, ne 15.10.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC Dynamo Pardubice
0:3
0:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 17:12 Radil (Kousal, Zohorna; 5/5), 38:40 Sedlák (Říčka, Hyka; 5/5), 41:47 Musil (Vondráček, Říčka; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Gerát. Diváci: 4319. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 19:30 (9:12, 6:8, 4:10). Zblokované střely: 5:12. Hity: 4:3. Vhazování: 28:21. Průběh utkání: 0:3.
diváci4319
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, Mikyska – Rachůnek, Černoch, Beránek – Zetterberg, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Hladonik – Koffer, Přikryl, Procházka.
HC Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kolář – Kaut, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Pochobradský – Mandát, Poulíček, Vondráček.

Úvod utkání přinesl atraktivní hokej, akce byly vidět na jedné i na druhé straně. První větší šanci si připsali energetici. Roman Přikryl v přečíslení dva na jednoho přestřelil. Krátce na to si Ondřej Dlapa vyměnil puk na modré čáře s Vítem Jiskrou a první zmiňovaný se dostal až ke střele, ale Will si s ní dokázal poradit. Na druhé straně se ocitnul před brankou úplně osamocený Robert Kousal, který mířil na lapačku, avšak domácí brankář vytáhl nádherný zákrok. Hned na to vytáhl Frodl další nádherný zákrok, kdy do polo odkryté brány střílel Robert Říčka, trefil však pouze pravý beton.

V půlce první třetiny se Energii nabídla možnost přesilové hry, ve které si vytvořila několik slibných šancí, žádná však neskončila za zády hostujícího brankaře. Tři minuty před koncem prvního dějství projel v rychlosti útočným pásmem Martin Kaut, který vystřelil jedovatou ránu ze zápěstí, ale trefil pouze Frodlovu lapačku. V čase 17:12 se jako první prosadilo Dynamo, když se z nenápadné akce prosadil Lukáš Radil střelou na rameno - 0:1. Poté už se nic zásadního nestalo a do kabin se šlo za stavu 0:1 pro hosty.

Druhou třetinu začali aktivněji energetici, kteří měli k dispozici rozpůlenou přesilovou hru, ale nedokázali si vypracovat nebezpečnější šance. Dynamo mohlo odskočit do dvoubrankového vedení, když po střele z úhlu orazítkoval tyč Jan Košťálek. Domácí se snažili o vyrovnání, nahození Michala Plutnara a Matěje Stříteského dokázala však obrana Pardubic zblokovat. Následně od levého kruhu pálil těsně nad branku Tomáš Redlich.

Druhá třetina nabídla také bitku dvou kapitánů Energie, tedy ex-kapitána Tomáše Vondráčka a současného kapitána Jiřího Černocha, kterou diváci dostatečně ocenili. V závěru třetiny dostali Karlovarští k dispozici další přesilovou hru, se kterou si však nedokázali poradit. A tak opět trestaly Pardubice. Minutu a půl před koncem třetiny vystřelil z mezikruží Robert Říčka, jehož ránu dorazil za Frodlova záda Lukáš Sedlák - 0:2.

Třetí třetinu začali opět aktivněji domácí, kteří se hnali za vyrovnáním, střelu Tomáše Rachůnka ztlumil hrudí Will. Ale opět to byli hosté, kteří vstřelili branku. Nahození Davida Musila propadlo až za záda Frodla - 0:3. Pardubice hrozily i nadále, Lukáš Sedlák se prokličkoval až před Frodla, jeho rána však skončila na vyrážečce. Následně se do samostatného úniku dostal Lukáš Radil. Dominik Frodl vytáhl opět krásný zákrok.

Energetici chtěli překazit Willovi jeho první nulu v sezoně a vytvářeli si slibné šance. Před Iikkou Kangasniemim zívala prázdná brána, ale skákavý kotouč nedokázal trefit tak, jak by potřeboval. Dynamo hrálo ještě v závěru přesilovou hru, kterou ale nevyužilo. Energetici se v závěru snažili ještě o korekci skóre, ale žádná jejich akce nebyla úspěšná.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě bych chtěl pogratulovat našemu soupeři k vítězství, ale přesto, že jsme prohráli, tak bych chtěl pochválit i náš tým za srdnatý výkon, protože jsme hráli proti týmu, který má spoustu hráčů na širší soupisce dnes přítomného Radima Rulíka a utkání bylo asi takové, jaké jsme očekávali. Soupeř si trpělivou defenzívou hlídal naši přechodovou fázi a prokázal obrovskou kvalitu, prostě využil své šance a to nakonec rozhodlo.

Aleš Krátoška (HC Dynamo Pardubice): My jsme samozřejmě čekali, že nás opravdu čeká těžký soupeř. Od začátku sezóny Vary hrají velmi dobře, takže jsme se na ně připravili a nakonec to dopadlo, tak jak jsme si přáli, a vezeme tři body. Ten vývoj zápasu byl pro nás důležitý, hlavně, že jsme ubránili ta oslabení. Samozřejmě čistý štít, za ten jsme rádi.